HAKKIMIZDA

 

BİZ KİMİZ?

1987 yılında Kocaeli Darıca'da aile şirketi olarak kurulan UNSURLAR HAFRİYAT faaliyet gösterdiği alanlarda uzman kadrosu ile 30 yılı aşan bilgi ve deneyimiyle hizmet vermektedir.

1978 - 2013 yılları arasında ÜN-YAPI HAFRİYAT İNŞAAT LTD. ŞTİ. ve daha sonra UNSURLAR MADENCİLİK A.Ş. olarak Bölgenin en büyük çimento ve hazır beton kuruluşu olan LAFARGE ASLAN ÇİMENTO  ve LAFARGE BETON için hammade temini (kazı, istihraç, patlatma, nakliye) işi yapmıştır. Halen bölgede bir çok sanayi, özel ve kamu kuruluşlarınıa alt yapı hizmetleri vermektedir.

1999 yılında UNSURLAR MİMARLIK ve KARAN MÜHENDİSLİK firmaları ile bölgede bir çok sanayi, özel ve kamu kuruluşları tasarımı, projelendirilmesi, danışmanlık, proje yönetimi ve bu yapılara ait anahtar teslimi taahhüt ve alt yapı hizmetleri vermektedir.

1999 Marmara Depreminden sonra UNSURLAR, STATÜ, YAVUZ, ABC YAPI DENETİM firmaları ile sırasıyla 4708 Sayılı Yapı Denetimi Hakkında Kanun ve 26778 sayılı Yapı Denetimi Uygulama Yönetmenliği çerçevesinde belirlenen tüm hizmetleri vermektedir.

VİZYONUMUZ

Şirketimizin hedefi sektörde güvenilir bir firma olma esasını daima hâkim kılmaktır. Üstleneceğimiz görevi, dürüstlük ilkelerine bağlı kalarak sürdürmek başlıca prensibimizdir. İş kalitemizden ödün vermeden, mühendislik etiğine bağlı kalarak en az maliyetle, en güvenilir verimli iş yapmayı kendimize prensip edindik.

KALİTE POLİTİKAMIZ

Büyük çabalar ile kazanılan firma itibarının sürekliliğinin sağlanması ve daha ileri bir düzeye getirilebilmesi için, kalite anlayışından ödün vermeden işleri bir kerede doğru ve zamanında yapmak. Her zaman her yerde aranılan, tercih edilen bir şirket olmak için daha çok çalışmak işverenin ve müşterinin gereksinim ve beklentilerini zamanında tespit ederek bunları karşılamak.

TEKNOLOJİK VE BİLİMSEL GELİŞMELERİ İZLEMEK

Kalite düzeyinin yükseltilmesi için, bilimsel ve teknolojik gelişmeleri izlemek. Çalışan personelin ve tedarikçilerin mesleki yenilikleri öğrenmesinde ihtiyaç duyacakları eğitimi almalarını sağlayarak kalite düzeyinin sürekli iyileşmesini sağlamaktır.

DOĞAL ÇEVRENİN KORUNMASI

İşlerin Planlanmasında ve yürütülmesi aşamasında çevreye verilecek etkileri en aza indirecek önlemleri almak. Etkin bir çevre bilinci yaratarak gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakılmasında örnek bir şirket olmak.

ÇALIŞANLARIN SAĞLIĞI VE İŞGÜVENLİĞİ

Çalışanların sağlığına ve iş güvenliğine önem vermek, yapılan tüm işlerde yazılmış ilgili kanun ve yönetmenliklere uygun çalışmak.

TÜM ÇALIŞANLARIN KATILIMI VE TEDARİKÇİLER

Kalite, verimlilik ve karlılık artışını sağlamak için, ekip çalışmasına önem vermek. Şirketin kurumsal yapısında ve işlerin işlemesinde kalite düzeyinin en üst seviyeye gelmesi için, organizasyondaki bireylerin görev ve sorumluluklarının bilincinde olmalarını sağlamak. Birlikte çalışılan alt ekiplerin (Tedarikçilerin) kalite düzeylerinin kontrollerini elde tutmak, bu firmaları denetleyerek ekip çalışmalarına katılmalarını sağlamaktır.